Solukhumbhu Samachar

Advertisment

SKIP THIS

मुगु बस दुर्घटना : मृ’त्यु हुनेको संख्या ३२

मुगु बस दुर्घटना : मृ’त्यु हुनेको संख्या ३२

 • सोलुखुम्बु समाचार

 • मङ्लबार, अशोज २६, २०७८

 • अनुमानित पढ्ने समय : < 1 मिनेट

 • 399
  SHARES

 • मुगु बस दुर्घटना : मृ’त्यु हुनेको संख्या ३२

  सुर्खेत । मुगुमा भएको बस दुर्घटनामा मृ’त्यु हुनेको संख्या ३२ पुगेको छ। २४ जनाको घटनास्थलमै, ४ जनाको उ’द्धार गरी ताल्चा विमानस्थल पुर्‍याउने क्रममा र ४ जनाको उपचारका लागि नेपालगञ्‍ज पुर्‍याएपछि मृ’त्‍यु भएको कर्णाली प्रदेश प्रहरी कार्यालयका प्रहरी निरीक्षक जीवन लामिछानेले जानकारी दिए ।

  उनका अनुसार दुर्घटना ग’म्भीर घाइते भएका चारजना उपचारका क्रममा बाँकेको नेपालगन्ज मृ’त्यु भएपछि मृतकको संख्या ३२ पुगेको हो । उपचारको लागि पठाइएका १६ जना घा’इतेमध्येबाट चार जनाको मृ’त्यु भएको उनले बताए।

  ‘२४ जना घटनास्थलमा र अरू थप चार जनालाई एयरपोर्ट पुर्‍याउँदैमा मृ’त्यु भयो। बाँकी घाइते १६ जनालाई हामीले नेपालगञ्ज र कोहलपुर पठाएका थियौं । थप चार जनाको उपचारको क्रममा मृ’त्यु भएको खबर आएको छ,’ उनले भने ।

  घटनास्थलमा मृ’त्यु भएकामध्ये १६ जना पुरूष, ७ जना महिला र १ जना बालक छन् । नेपालगञ्जमा अहिले १२ जनाको उपचार भइरहेको प्रहिले जनाएको छ ।

  ३ जना गाडीबाट हाम फालेको र २ जना दु’र्घटना हुनुभन्दा केही समय अघि ओर्लिएको प्रहरीले बताएको छ । नेपालबाट सुर्खेत हुँदै मुगुका लागि गएको भे १ ख ३१६७ नम्बरको बस मंगलबार दिउँसो पौने २ बजेतिर दु’र्घटनामा परेको थियो ।

  प्रदेश प्रहरी कार्यालयका प्रहरी निरीक्षक जीवन लामिछानेले चालक दलबहादुर रावलको मात्र सनाखत भएको बताए । प्रहरीले चालकको सिटमुनिको टायर पञ्चर भई दुर्घटना भएको हुनसक्ने अनुमान गरेको छ । यद्यपि दु’र्घटनाको कारण थप अनुसन्धानबाट मात्र यकिन हुने प्रदेश प्रहरी कार्यालयले जनाएको छ । बस सडकबाट अन्दाजी ३०० मिटर तल खसेको थियो । नेपालगञ्जबाट सोमबार छुटेको उक्त बसमा ४५ यात्रु सवार थिए ।

  घाइतेलाई सुर्खेत बेस क्याम्पमा रहेको नेपालीको सेनाको हेलिकप्टर र समिट एअर विमानमार्फत नेपालगञ्ज पुर्‍याइएको थियो । मृतक मुगुको गमगढी, छायाँनाथ रारा नगरपालिका क्षेत्रकै बढी रहेको बताइएको छ ।

  दुर्घटनालगत्तै मुगुबाट प्रमुख जिल्ला अधिकारी रोमबहादुर महतसहित सुरक्षा निकायका प्रमुख उद्धारका लागि खटिएका थिए । – अनलाइनखबरबाट

  प्रतिक्रिया

  सम्बन्धित समाचार